בס״ד

 – בשם השם נעשה ונצליח

4.9
5/5

אגנית למקלחון בכל בית

דף הבית / אגנית למקלחון בכל בית
אגנית למקלחון

אחת התמונות הכי מפנקות בקשר להיגיינה הפרטית שלנו, הייתה תמיד מדמיינים אותנו משכשכים באמבטיה מלאה בקצף, עלי ורדים עם כוס שמפנייה ביד. מסתבר שמציאות לחוד וחלומות לחוד ובהרבה מאוד בתים בארץ, עברו רבים למקלחון. הכי קל, הכי פשוט והכי זריז  לניקיון אישי. בד בבד עם השתלטות המקלחונים על חדרי האמבטיה, התפתח שוק המקלחונים בצורה מהירה והיום אפשר להשיג סוגים רבים של מקלחונים מזכוכית מחוסמת. עם דלת אחת, שתיים. מקלחוני אקורדיאון, עגולים, מרובעים ומלבניים וגם היצע רחב של ברזים להשלמת סצנת המקלחון האולטימטיבי.

אבל על מה אתם דורכים כאשר יש לכם מקלחון? אין ספק שאתם זקוקים לאיזו אגנית למקלחון וזו מה לעשות, כמו הרבה דברים אחרים בבית, צוברת בלאי ואתם זקוקים למי שיתקן אותה. 

אגנית לבנה ונוצצת 

מתחת לכל מקלחון חייבת להיות אגנית למקלחון. זה לא משנה אם מדובר במקלחון הזזה על מסילות, כזה שאידיאלי לחדרי אמבטיה קטנים משום שהוא לא דורש מקום לפתוח את דלתות המקלחון או אם מדובר על מקלחון פתיחה בעל דלתות המורכבות על צירים הוא יכול להיפתח פנימה או החוצה ודורש כמובן מקום יותר גדול במקלחת מאשר מקלחון הזזה. חשוב לומר כי במקרה כזה גם לא מצטבר לכלוך בתחתית המקלחון כמו שקורה למקלחון שנוסע על מסילה. 

יש גם מה שנקרא מקלחון פינתי הממוקם בין קירות, הוא הכי פופולארי משום שברוב חדרי האמבטיה אין מקום להציב מקלחון באמצע ובעיקרון רוב חדרי האמבטיה קטנים ואנשים מחפשים פתרונות איך בכל זאת למקם מקלחון בתוך חדר אמבטיה. 

יש מקלחון פינתי בעל שלוש דפנות זכוכית שאפשר לחתוך את המידות שלו ולהקטין אותו כדי שיתאים למידות חדר האמבטיה שלכם. 

יש גם מקלחונים מתחתיהם אגנית, אשר עומדים בחופשיות בחדר האמבטיה ללא שום תמיכה. הם מתאימים לחללים גדולים והם המילה האחרונה בתחום עיצוב חדרי האמבטיה. 

ובכל מקרה כאשר יש לכם מקלחון ומתחתיו אגנית והיא נחבלת, נסדקת או מעלה חלודה יש צורך להזמין איש מקצוע שיתקן אותה.

ממה עשויה אגנית למקלחון?

אגנית למקלחון עשויה בדרך כלל מחרסינה או מחומר אקרילי וההתקנה שלה חייבת להיות מאוד מדויקת ולהיעשות ע"י איש מקצוע. חשוב לבחור באגנית אשר מגביהה את שולי הרצפה כדי שהמים יזרמו פנינה, כך נשמר הניקיון מתחת למקלחון. בלעדי אגנית למקלחון אי אפשר להגביה את הרצפה ולגרום לכך שהמים יזרמו פנימה לתוך חור הניקוז. בעיקר בחדר האמבטיה חשוב מאוד לוודא שלא נשארים מים על הרצפה. הם עלולים להפוך לעכורים ולמפגע בריאותי של ממש. אם האגנית נסדקת חלילה או נפגעת צריך לתקן אותה בצורה מאוד מקצועית שלא יורגש בכלל התיקון משום שמדובר בכל זאת במוצר היגייני. 

איך מתקנים אגנית למקלחון?

כאשר האגנית נסדקת למשל ויש צורך לתקן אותה יש כמה דרכים לבצע את התיקון. אחת מהן היא חידוש האגנית באמצעות התזה של ציפוי אמייל או ציפוי אקרילי, אלה הם בעצם שני סוגי הציפויים המקובלים לתיקון אגנית למקלחון. יש לתקן את האגנית בהתאם לסוג האגנית הקיימת כאשר מדובר בקילוף של ציפוי, כתמים באגנית ועוד. 

כאשר יש בעיה באגנית צריך איש המקצוע להתיז עליה את החומר שיצפה את הנזק מחדש. יש לבצע זאת בצורה מדודה ומאוד מדויקת כדי לא להשאיר עודף של חומר ציפוי. בעבר כאשר לא היו חומרי ציפוי היה צורך להחליף את כל האגנית אבל היום אפשר פשוט לתקן אותה וכך לחסוך כסף ולזכות באגנית חלקה ונוצצת כמו חדשה. 

איך בנויה אגנית למקלחון?

בימים עברו כאשר עדיין לא היו אגניות למקלחונים, אנשים היו נוהגים לעמוד על הרצפה או לשים שטיח פלסטי כל שהוא מתחת למקלחון. שטיחים אלה היו צוברים לכלוך ולעמוד על הרצפה זו סכנת נפשות של ממש כאשר מדובר ברצפה עם סבון. בכל בית בו יש קשישים וילדים מתקינים אגנית למקלחון כי זה הדבר הכי אסתטי והכי נוח לעמוד עליו כאשר מתקלחים. 

אגנית למקלחון יכולה להיות עשויה מכל מיני חומרים. יש לה בסיס עמיד ורחב מתחת למקלחון ופתח לניקוז המים. היא מהווה את משטח הדריכה מתחת למקלחון ואין מקלחון היום בלי אגנית למקלחון.

חברת אביאור אמבטיות מתמחה בתיקוני אמבטיות שונים כגון חיפוי אמבטיה, הלבשת אמבטיה, הפיכת אמבטיה לג'קוזי וכמו כן שיפוץ וחידוש אגנית למקלחון ותשמח לעזור לכם בטיפול ייסודי ומקצועי.

טיפים נוספים שאסור לפספס

חידוש שיש מטבח

חידוש שיש מטבח

שיש המטבח הוא אחד המשטחים הגדולים והבולטים בבית. המטבח הוא לב הבית ובתור שכזה, מן הראוי לתת לו את המראה…
חידוש כיור - איך עושים את זה?

חידוש כיור - איך עושים את זה?

בתים ישנים בישראל, כאלה שנבנו מסוף שנות הארבעים של המאה העשרים ועד שנות התשעים של המאה הקודמת, מאופיינים, בין היתר,…
ציפוי כיור בהתאמה אישית

ציפוי כיור בהתאמה אישית

כיורים ישנים יכולים להיראות נורא. אחרי כמה שנים הם מתחילים להישבר או להיסדק, מופיעים עליהם כתמים שאינם ניתנים להסרה וכבר…
צביעת שיש מטבח

צביעת שיש מטבח

שיפוץ מטבח קיים יכול לשדרג את הבית פלאים. אבל בכל זאת מדובר על עבודה מורכבת ויקרה, שיכולה להסתכם בערות ואף…
ציפוי שיש מטבח - מראה חדש במחיר חסכוני

ציפוי שיש מטבח - מראה חדש במחיר חסכוני

השיש במטבח שלכם אולי נראה מדהים כשהוא היה חדש, אבל עכשיו, אחרי שנים של שימוש אינטנסיבי, הוא שבור ה ושם,…
הלבשת אמבטיה מחיר – כל מה שאתם מוכרחים לדעת!

הלבשת אמבטיה מחיר – כל מה שאתם מוכרחים לדעת!

היכן אתם יכולים להירגע לאחר יום עמוס וגדוש אירועים? ניחשתם נכון באמבטיה! הרי מה יכול להיות מהנה יותר מאשר להיכנס…
Call Now Button