בס״ד

 – בשם השם נעשה ונצליח

4.9
5/5

איך מבצעים הלבשת אמבטיה?

דף הבית / איך מבצעים הלבשת אמבטיה?
הלבשת אמבטיה

הסיבה לצורך בהלבשת אמבטיה, היא כתמי חלודה ובלאי ונזקים שנגרמו לאמבטיות פח או אמבטיות יציקה, שני סוגי האמבטיה היחידים שהיו בעבר בארץ. ברוב הבתים יש אמבטיות מהסוג הזה, שכבר לא ניתן לתקן, וגם לא כדאי. השילוב של ברזל או פח עם מים לא עובד, ולכן יש היום שיטות אחרות לתקן אמבטיות עם חלודה ובלאי לא סביר.

כדי לתקן אמבטיה יש צורך בעקירתה ושליחתה למתקן אשר יבצע בה את התיקונים הדרושים. וזה אומר שחדר הרחצה שלכם בבית, הולך להפוך לאתר בניה, שלא לדבר על כך שההוצאה הכספית היא לא מבוטלת וגם נשאלת השאלה, היכן תתקלחו כאשר האמבטיה שלכם תהיה בתיקונים.

הפתרון לכך הוא הלבשת אמבטיה. זהו פתרון שהתפתח עם השנים בעקבות חידושים והמצאות של חומרים אקריליים המשמשים היום לציפוי והלבשת אמבטיה. 

הלבשת אמבטיה מונעת את הצורך בתיקון האמבטיה ותוך כמה שעות תהיה לכם אמבטיה לבנה, ומבריקה כמו חדשה. 

האם לבצע ציפוי או הלבשת אמבטיה?

ההחלטה לבצע ציפוי או הלבשת אמבטיה תלויה בחומר ממנו היא עשויה. ברור שיש יתרון כלכלי עצום בהלבשת אמבטיה, שאם לא כן רכישת אמבטיה חדשה דורשת את החלפת הצנרת, האריחים, הריצוף וזה מסתכם באלפי שקלים, מול מאות בלבד שתשלמו עבור הלבשת אמבטיה. 

הצורך בחידוש האמבטיה, נובע כאמור מכך שיש לכם בבית או אמבטיה מפח או מיציקה. אמבטיה מפח החליפה בזמנו את אמבטיות היציקה הכבדות שהיו עשויות מברזל ושהיו כמעט בכל בית בארץ בשנות החמישים. אחר כך החליפו אותן באמבטיות מפח, שהוא חומר יותר קליל וגמיש. אמבטיה מפח זכתה בדרך כלל לציפוי אמייל, אבל אם חלילה זו נפגעה או נפל עליה משהו כבד, יכול היה להיווצר בה סדק או חור והדרך מכאן לחלודה הייתה קצרה וחדה. רוב האמבטיות שסובלות מכתמי חלודה ניזוקו מסיבה זו או אחרת, כאשר התוצאה אחידה לכולן- מים באו במגע עם החומר ממנו עשויה האמבטיה כאמור ברזל או פח ויצרו את החלודה. 

חשוב לומר כי במשך הזמן, אם לא מטפלים בכתמי החלודה, לאט לאט עם המשך השימוש הם הופכים לחורים, ואז בכלל אי אפשר לתקן אותם. המקומות הכי רגישים לחלודה הם דפנות האמבטיה והקרקעית.

מה זה אמבטיה אקרילית?

החומר החדש ממנו מייצרים היום אמבטיה הוא אקריל. זהו פולימר, סוג של פלסטיק שמיוצר במעבדה. הוא כמובן לא מחליד ואין אתו שום בעיה, וממנו מייצרים גם אמבטיות בעידן הזה וגם עושים אתו הלבשת אמבטיה.

בדומה למתיחה של בצק על משטח פיצה, מותכים את החומר האקרילי הזה על דגם של אמבטיה דומה לזו לשלכם ובתהליך כלשהו מייצרים את האמבטיה האקרילית החדשה שלכם. היא תחזיק מעמד הרבה זמן והיא חזקה ויציבה. בדרך כלל חשוב להלביש אמבטיה כזו על מסגרת ממתכת שתגרום לה ליציבות וגם על תחתית מפיברגלאס, שתגרום לה "לשבת" בצורה יציבה. אמבטיה אקרילית כאמור לא מייצרת כתמי חלודה, אבל אם חלילה נופל עליה חפץ כבד היא עלולה להישבר ואז מלבישים עליה אמבטיה.

איך מתבצע ציפוי אמבטיה?

ציפוי אמבטיה הוא בעצם תיקון של אמבטיה. כאשר מדובר באמבטיה שיש לה ציפוי אמייל. זה במשך הזמן מתחספס ונעשה קשה. לא נעים להתקלח באמבטיה כזו. לכן יש אפשרות לבצע ציפוי אמבטיה. זהו תהליך בו מלטשים את החלק העליון של האמבטיה, מסירים את כל שכבות העובש, הצבע והלכלוך ומבצעים בה ציפוי מחדש.

כיוון שמדובר בחומר כימי, מכסים את כל השטח ביריעות ניילון למניעת מגע של החומר עם הסביבה. איש המקצוע מתיז תחילה חומרי יסוד ולאחר מכן מספר של שכבות ציפוי אקרילי בצורה אחידה. בדרך כלל יש צורך לחכות בין 15-48 שעות עד שהאמבטיה תתייבש אחרי שכבות הציפוי.

יש כמובן הבדל בין הלבשת אמבטיה לציפוי אמבטיה. בהלבשת אמבטיה, מלבישים אמבטיה שנעשתה במיוחד לפי גודל האמבטיה המבוקשת לתוך האמבטיה הישנה. אין צורך לפרק שום דבר, לא לעקור, לא לשבור תוך כמה שעות יש לכם אמבטיה חדשה לגמרי. אם נוצר רווח בין שתי האמבטיות, אוטמים את זה עם חומרים מבודדים. 

מחפשים חברה מקצועית בשביל הלבשת אמבטיה? הגעתם למקום הנכון!

טיפים נוספים שאסור לפספס

תיקון ג'קוזי ביתי - מה זה אומר

תיקון ג'קוזי ביתי - מה זה אומר

הרבה מאוד אנשים נהנים מטבילה בג'קוזי. אם בעבר היו מתקני ג'קוזי רק בבתי עשירים או בבתי ספא, צימרים או מלונות,…
אגנית למקלחון- אין תחליף לאיכות

אגנית למקלחון- אין תחליף לאיכות

היום זה ידוע כי ברוב הבתים יש בעצם מקלחונים ולא חדרי אמבטיה, אשר משמשים בעיקר בבתים עם ילדים. מקלחון בעצם…
תיקון שבר באמבטיה- מי יודע לתקן?

תיקון שבר באמבטיה- מי יודע לתקן?

אם חלילה נפל חפץ כבד על האמבטיה שלכם ו"פצע" אותה והשאיר שבר, או שהרכיבו לכם אמבטיה אקרילית בלי תמיכה בצדדים…
חיפוי אמבטיה - טרנדים 2020

חיפוי אמבטיה - טרנדים 2020

מדי שנה אנו מודעים באמצעות תערוכות ותחזיות עולמיות, על המגמות החדשות בעיצוב הבית. כאשר מדברים על חיפוי אמבטיה, אלה הן…
ציפוי אמבטיה מחיר

ציפוי אמבטיה מחיר

ציפוי אמבטיה מחיר לא חייב להיות בשמיים. משום כך יש הבוחרים לא לרכוש אמבטיה חדשה במקרה שיש בה בלאי אלא…
חידוש חדר אמבטיה ישן - על התהליך

חידוש חדר אמבטיה ישן - על התהליך

ישנם בעלי דירות שלא מעוניינים להחליף את חדר האמבטיה, אלא רק לחדש אותו. אם מדובר בכלים סניטריים שלמים, מדוע באמת…