בס״ד

 – בשם השם נעשה ונצליח

4.9
5/5

הלבשת אמבטיה – איך ומתי?

דף הבית / הלבשת אמבטיה – איך ומתי?
הלבשת אמבטיה

כאשר יש בלאי באמבטיה שלכם. יש קילוף, או קורוזיה או חלודה כמו שקורה למשל באמבטיות פח או ברזל. או שהציפוי האקרילי נסדק ויש צורך לחדש את האמבטיה, יש היום אפשרות פשוט לעשות הלבשת אמבטיה. אין פתרון יותר נוח וקל מזה. 

הלבשת אמבטיה מונעת את הצורך בהוצאה כספית גבוהה. בתהליך הלבשת האמבטיה, פשוט מכניסים לתוך האמבטיה הישנה והבלויה את האמבטיה החדשה. זה תהליך מאוד קצר. אין צורך לעקור את האמבטיה הישנה עם כל הריצוף מסביב ולהפוך את חדר האמבטיה לאתר בנייה, פשוט עושים הלבשת אמבטיה והכל כמו חדש. 

יש לקחת בחשבון שמכיוון שמלבישים את האמבטיה לתוך אמבטיה קיימת, היא חייבת להיות קטנה יותר ממנה, כדי שהיא תוכל להיכנס פנימה אבל נראה שזהו החיסרון היחידי באמת בתחום של הלבשת אמבטיה.

איזה דרישה יש להלבשת אמבטיה?

בהרבה מאוד בתים בארץ, יש צורך בהלבשת אמבטיה. מדובר על אמבטיות בנות עשרות שנים שיש בהן בלאי, חלודה, סדקים ומאוד לא נעים להיכנס לתוכן ולהתרחץ. או שמדובר באמבטיות של משפחות, או שמדובר באמבטיות בדירות שכורות, בכל מקרה אמבטיה כזאת ממש לא עושה חשק להתרחץ ואף יוצרת רתיעה. 

לסוגיה הזו נכנסות אפשרויות החידוש של האמבטיה והן: צביעת אמבטיה שזה בעצם גם ציפוי אמבטיה כי הצביעה עצמה היא בעצם שכבות של ציפוי אקרילי או הלבשת אמבטיה. הלבשת אמבטיה היא התהליך הכי קצר ויחסית גם הכי זול. היא מבטיחה לכם אחרי כמה שעות אמבטיה חדשה לגמרי. 

תחשבו על החיסכון, הזמן ועל המהירות בה אתם מתקנים את הבעיה. במקום לפרק את כל האמבטיה, את הרצפה, ולפעמים גם עושים כבר שיפוץ של כל האמבטיה אם חדר האמבטיה כבר נראה כמו אתר בנייה, פשוט מלבישים אמבטיה בתוך אמבטיה ויש לכם אמבטיה חדשה.

מתי עושים הלבשת אמבטיה?

התשובה לשאלה הזאת תלויה לגמרי במצבה של האמבטיה. אם האמבטיה מלאה בסדקים, קילופי צבע, הרבה חלודה ובלאי מאוד בולט, ייקח זמן רב לשייף אותה ולהסיר ממנה את כל הצבע והציפוי שיש עליה ואחר כך למלא את כל הפגמים וזה עלול לעלות הרבה כסף, כי אחרי שמשייפים גם מצפים את האמבטיה בשכבות וזה מה שנקרא ציפוי אמבטיה או צביעת אמבטיה. כאשר המצב של האמבטיה ממש קשה, אין מנוס אלא מלבצע הלבשת אמבטיה וזה במקום לעשות אמבטיה חדשה לגמרי ולפעמים זה לא בא בחשבון מבחינה כלכלית.

יותר משתלם פשוט לעשות הלבשת אמבטיה שאומנם תקטין את גודלה של האמבטיה הנוכחית אבל תיראה כמו חדשה ובמחיר הרבה יותר נמוך מאשר החלפה של אמבטיה חדשה לגמרי, שדורשת עקירה של אמבטיה ושיפוץ כללי מסביב, כי כאשר עוקרים את האמבטיה גם הרצפה נפגעת, אולי גם אריחי הקרמיקה ואת כל זה צריך לתקן.

אם חושבים על זה במונחים כלכליים, החלפה של אמבטיה שגם כוללת החלפה של אריחים,

צנרת חדשה, ריצוף ואת האמבטיה יעלה לכם בממוצע כ-4000 ₪ ולא כל אחד מוכן לכל המבצע הזה. במיוחד נכון הדבר בדירות שכורות, שרוצים פשוט שהאמבטיה תהיה נקייה וללא כל פגם ולא מוכנים להוציא יותר מדי תקציב על תיקון האמבטיה. במקרה הזה הלבשת אמבטיה זו התשובה האולטימטיבית. 

הלבשת אמבטיה בצימרים ובבתי מלון

בתי מלון וצימרים נדרשים מעת לעת להחליף את האמבטיה שלהם וגם הם מסתייעים בשיטות החדשות של חידוש אמבטיה כמו הלבשת אמבטיה. התהליך הזה הרבה יותר נכון להם מבחינת התקציב, היכולת וגם הזמן.

תחשבו על זה שאם מדובר בבית מלון מאוד מבוקש והוא צריך להחליף כמה אמבטיות, והוא לא הולך על הלבשת אמבטיה אלא רוצה לעשות עיצוב מחדש, הוא בעצם משבית את החדרים הללו ולא יוכל לארח בהם אורחים. זה אומר הפסד כספי.

אבל אם בית המלון הזה או הצימר ילכו על הלבשת אמבטיה אחרי כמה שעות של הלבשת האמבטיה האורחים שלהם כבר יוכלו לטבול במים חמימים עם עלי וורדים ובצד תחכה להם שמפניה בצבע ורוד והם לא יחלמו שהם משתכשכים במי אמבטיה שהיא בעצם אמבטיה בתוך אמבטיה, אבל באמת למי זה משנה.

טיפים נוספים שאסור לפספס

חיפוי אמבטיה – הכי משתלם לחדש אותה

חיפוי אמבטיה – הכי משתלם לחדש אותה

כמו כל בלאי שאנו מתקנים בבית, כך לעתים יש צורך בתיקון האמבטיה או ליתר דיוק חיפוי אמבטיה. ישנם שלושה סוגי…
אגנית למקלחון בכל בית

אגנית למקלחון בכל בית

אחת התמונות הכי מפנקות בקשר להיגיינה הפרטית שלנו, הייתה תמיד מדמיינים אותנו משכשכים באמבטיה מלאה בקצף, עלי ורדים עם כוס…
צביעת אמבטיה- כמו חדשה!

צביעת אמבטיה- כמו חדשה!

אחד המקומות שנרצה לשמור עליהם תמיד באסתטיקה גבוהה והיגיינה נוצצת היא האמבטיה. אף אחד לא רוצה להיכנס ולהתרחץ באמבטיה ישנה,…
תיקון ג'קוזי ביתי - מה זה אומר

תיקון ג'קוזי ביתי - מה זה אומר

הרבה מאוד אנשים נהנים מטבילה בג'קוזי. אם בעבר היו מתקני ג'קוזי רק בבתי עשירים או בבתי ספא, צימרים או מלונות,…
אגנית למקלחון- אין תחליף לאיכות

אגנית למקלחון- אין תחליף לאיכות

היום זה ידוע כי ברוב הבתים יש בעצם מקלחונים ולא חדרי אמבטיה, אשר משמשים בעיקר בבתים עם ילדים. מקלחון בעצם…
תיקון שבר באמבטיה- מי יודע לתקן?

תיקון שבר באמבטיה- מי יודע לתקן?

אם חלילה נפל חפץ כבד על האמבטיה שלכם ו"פצע" אותה והשאיר שבר, או שהרכיבו לכם אמבטיה אקרילית בלי תמיכה בצדדים…