בס״ד

 – בשם השם נעשה ונצליח

4.9
5/5

מתי מתקנים אגנית למקלחון?

דף הבית / מתי מתקנים אגנית למקלחון?
אגנית למקלחון

אם בעבר אמבטיה שאפשר למלאה מים ולהשתכשך בתוכה נחשבה לשיא היוקרה והפאר, הרי שהיום האופנה הנפוצה בתחום של עיצוב חדרי רחצה הוא דווקא המקלחונים. מה מקורו של השינוי המשמעותי הזה? לא ברור לגמרי, אולי הוא קשור לקמפיין "ישראל מתייבשת" ולהתייקרות מחירי המים, שהפכו את האמבטיות למעט פחות רלוונטיות. בסופו של דבר, העובדה היא כזו – יותר ויותר אנשים מעדיפים לצייד את חדר הרחצה שלהם במקלחון טרנדי ואלגנטי. הודות לפופולאריות הרבה, ניתן למצוא היום מקלחונים במגוון עיצובים – עם אגנית למקלחון וללא אגנית, עם זכוכית שטוחה או מחוסמת, בצורת ריבוע, מלבן או עם פינה מעוגלת, מקלחון פינתי או חסום על ידי שלושה קירות זכוכית, ועוד, ועוד. מי שמעוניין לרכוש מקלחון לביתו, בוודאות יוכל למצוא מקלחון שהולם את טעמו – רק צריך לבחור מתוך השפע הקיים.

מה זו בכלל אגנית?

אחת ההתלבטויות המשמעותיות בעת בחירת מקלחון היא האם לרכוש מקלחון עם אגנית או ללא אגנית. אגנית למקלחון היא למעשה מעין בסיס אשר עשוי לרוב מחרס או מחומר אקרילי. לאגנית לעתים קרובות יש מרקם מחוספס לצורך מניעת החלקה ובנוסף היא תורמת לניקוז הולם של המים (בעיקר כאשר רצפת חדר האמבטיה מתאפיינת בהיעדר שיפוע או בשיפוע לכיוון הלא נכון); להפחתת נזילות לקומות התחתונות (מה שתורם באופן ישיר ליחסי שכנות טובים); וכמובן, גם למראה יוקרתי הרבה יותר. מסיבות אלה, מומלץ לרכוש אגנית שתשמש בסיס למקלחון. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את העלויות הנלוות וכן את התחזוקה הנדרשת, שכן אגנית למקלחון שאינה מתוחזקת היטב, עלולה עם הזמן לצבור בלאי ולכלוך, פטריות וסימני עובש.

בוחרים אגנית? אלו השיקולים שכדאי לזכור

אם אתם מעוניינים לרכוש מקלחון עם אגנית, יש כמה שיקולים מרכזיים שכדאי להתחשב בהם.

בטיחות – כאמור, חלק מהאגניות המשמשות בסיס למקלחונים מגיעות עם טקסטורה מחוספסת בחלקן העליון על מנת למנוע החלקות לא נעימות ומסוכנות. יש לשקול האם אתם מעדיפים לרכוש אגנית שמגיעה מלכתחילה עם טקסטורה מחוספסת, או דווקא לקנות אגנית בעלת פני שטח חלקים שעליה תצטרכו להניח משטח מונע החלקה כלשהו.

חומר – שני סוגי החומרים הנפוצים ביותר שמשמשים לייצור אגניות למקלחונים הם חרס וחומרים אקריליים. אגניות חרס נחשבות יוקרתיות יותר, נראות בהתאם ובנוסף מתאפיינות בעמידות רבה יותר. יחד עם זאת, אגנית אקרילית ניתן להשיג במחיר זול יותר. כרגיל, הכל פונקציה של מחיר לעומת איכות ועליכם לקבל החלטה בהתאם לסדר העדיפויות שלכם.

נוחות התחזוקה – כפי שציינו תחזוקת האגנית היא חשובה מאוד ומסייעת בהפחתת הבלאי הטבעי שנוצר כתוצאה מהמגע האינטנסיבי עם המים, עם לכלוך ועם חומרים שונים. מכיוון שיש צורך לנקות את האגנית בקביעות ובתדירות גבוהה יחסית, חשוב לבחור מלכתחילה כזו שנוח וקל לנקות.

ציפוי אגנית למקלחון

אם יש בביתכם מקלחון עם אגנית שהזמן החל להראות עליה את אותותיו, אין ספק שכדאי לטפל בכך. המזל הוא שהיום, בעל מקצוע מומחה יכול לחדש בקלות את האגנית הישנה ולהשיב את הזוהר שאבד לחדר הרחצה שלכם, מבלי שתצטרכו להחליף דבר. תיקון האגנית מתבצע על ידי התזת ציפוי אקרילי או ציפוי אמייל, בהתאם לחומר שממנו עשויה האגנית. באמצעות הציפוי ניתן להעניק לאגנית שכבה עליונה ברמת גימור מושלם, שתגרום לה להיראות ממש כמו חדשה. ציפוי אגנית מתבצע במרבית המקרים בשל סדק בחומר ממנו עשויה האגנית, או בשל מראה לא אסתטי שנובע משימוש ארוך שנים באגנית או מתחזוקה לא מספקת. את שני המצבים ניתן לפתור בקלות על ידי ציפוי, שיאפשר לכם ליהנות שוב מחדר הרחצה שלכם.

קראו גם על: תיקון ג'קוזי

טיפים נוספים שאסור לפספס

כל היתרונות של חיפוי אמבטיה

כל היתרונות של חיפוי אמבטיה

אם בחדר הרחצה שלכם יש אמבטיה, ודאי חלפה בראשכם לא אחת המחשבה למלא אותה פעם במים ולהתפנק באמבטיה חמימה ומרגיעה…
הלבשת אמבטיה מחיר אצל מקצוען

הלבשת אמבטיה מחיר אצל מקצוען

כמעט בכל בית היום לצד המקלחון יש גם אמבטיה. לעתים אנו אוהבים לטבול בה ולהרגיש קצת כמו בבית מלון, יש…
חיפוי אמבטיה – הכי משתלם לחדש אותה

חיפוי אמבטיה – הכי משתלם לחדש אותה

כמו כל בלאי שאנו מתקנים בבית, כך לעתים יש צורך בתיקון האמבטיה או ליתר דיוק חיפוי אמבטיה. ישנם שלושה סוגי…
אגנית למקלחון בכל בית

אגנית למקלחון בכל בית

אחת התמונות הכי מפנקות בקשר להיגיינה הפרטית שלנו, הייתה תמיד מדמיינים אותנו משכשכים באמבטיה מלאה בקצף, עלי ורדים עם כוס…
הלבשת אמבטיה - איך ומתי?

הלבשת אמבטיה - איך ומתי?

כאשר יש בלאי באמבטיה שלכם. יש קילוף, או קורוזיה או חלודה כמו שקורה למשל באמבטיות פח או ברזל. או שהציפוי…
צביעת אמבטיה- כמו חדשה!

צביעת אמבטיה- כמו חדשה!

אחד המקומות שנרצה לשמור עליהם תמיד באסתטיקה גבוהה והיגיינה נוצצת היא האמבטיה. אף אחד לא רוצה להיכנס ולהתרחץ באמבטיה ישנה,…