בס״ד

 – בשם השם נעשה ונצליח

4.9
5/5

תיקון שבר באמבטיה- מי יודע לתקן?

דף הבית / תיקון שבר באמבטיה- מי יודע לתקן?
תיקון שבר באמבטיה

אם חלילה נפל חפץ כבד על האמבטיה שלכם ו"פצע" אותה והשאיר שבר, או שהרכיבו לכם אמבטיה אקרילית בלי תמיכה בצדדים ובקרקעית, ולכן היא עלולה להישבר, מיהו איש המקצוע שיכול לעזור לכם להתגבר על הבעיה?

אם כך, בכל התחום של חידוש ושיפוץ אמבטיות יש אנשי מקצוע אשר יודעים בדיוק כיצד לשפץ ולתקן שבר באמבטיה. אבל לפני כן בואו נבין מה זה אמבטיות ממה הם עשויות, ואיך עושים תיקון שבר באמבטיה?

עולם האמבטיות נחלק לשלושה סוגים בהתאם לחומר ממנו עשויה האמבטיה. יש אמבטיות יציקה, אמבטיות אקריליות ואמבטיות פח. אמבטיות יצירה הן האמבטיות הכי ישנות שכמעט ולא קיימות היום ונעלמו יחד עם כל הבתים הישנים. מדובר על האמבטיות שהיו בכל הבתים בשנות החמישים. הן היו עשויות מברזל יצוק בעובי של למעלה מ- 1.5 ס"מ ומצופות אמייל. 

סוג האמבטיות הנוסף הן אמבטיות מפח שהיו יותר קלות ויש עדיין כאלה. הן לא כבדות כמו האמבטיות היצוקות ועשויות מפח דק שעוביו עד 1 מ"מ ומצופות בשכבת אמייל דקה. החיסרון של האמבטיות האלה הוא במקרה של פגיעה בשכבת האמייל, הפח שמתחת לאמייל נחשף למים ואז נוצרת חלודה. זה קורה בעיקר באזורים סביב פתחי יציאת המים ובקנטים. 

בשנים האחרונות רוב האמבטיות עשויות מחומרים פולימריים ונקראות אמבטיות אקריליות.

אמבטיה אקרילית עם שבר באמצע

אמבטיה אקרילית עשויה מחומר שנקרא אקריל. מייצרים אותה בשיטה שנקראת ואקום פורמינג. משתמשים בפלטה של חומר אקרילי ויוצרים ממנו תבנית שהצורה שלה בדיוק כמו הצורה של האמבטיה. את החלק התחתון מחזקים בשכבת פיברגלאס בעובי של 1 ס"מ.  אם למשל נוצר שבר באמבטיה אקרילית, מזמינים איש מקצוע שעושה תיקון שבר באמבטיה.

הרבה פעמים מסביר איש מקצוע, נוצר שבר באמבטיה אקרילית בגלל הרכבה לא נכונה. או הרכבה בלי מסגרת מסביב ותמיכה בחלק התחתון. את השבר יתקן המומחה בשימוש עם חומרים כמו פוליאסטר ופיברגלאס ולאחר התיקון יש לבצע ציפוי חדש לאמבטיה והיא תיראה כמו חדשה. 

התיקון נעשה באמצעות ליטוש במקום השבר, על המיקום מדביקים שכבות של חומרים, עד שנוצר מרקם אחיד. התיקון יכול לארוך בין שעתיים לשלוש שעות ואחרי הציפוי אף אחד לא ינחש שהיה בה שבר. 

תיקון כזה מחזיק מעמד שנים רבות, הוא נעשה מחומרים הדומים לחומר הבסיס של האמבטיה האקרילית ולכן מחזיק מעמד.  

תיקון שבר חוסך לכם הלבשת אמבטיה חדשה 

כאשר מדובר בכל תיקון שבר באמבטיה מפח למשל או בכל תיקון נקודתי אחר, ברור הוא שכל תיקון חוסך כסף של הלבשת אמבטיה. כך אין צורך לפרק את האמבטיה הישנה ולהתקין את החדשה וזה לא רק עניין כלכלי אלא גם כרוך במעט שעות תיקון וציפוי האמבטיה לעומת הרבה שעות של פירוק והלבשה של אמבטיה חדשה. 

שבר או בעיה באמבטיה מפח, דורש תיקון מידי שאם לא כן, החלודה תמשיך ותתפשט והאמבטיה לא תהיה ראויה לשימוש. כל תיקון באמבטיה אם זה חלודה למשל יכול לארוך לכל הפחות שעה. זה דורש ליטוש מקום התיקון וציפוי בחומרים מסוימים. מי שירצה יוכל גם לעשות ציפוי לאמבטיה והיא תיראה חדשה לגמרי. 

התיקון המושלם הוא זה, שאינו משאיר סימנים ואף אחד לא מנחש שאכן היה שבר באמבטיה או כל בעיה אחרת. מי שממש רוצה להסתיר עקבות עושה ציפוי מחדש. מדובר על חומר אקרילי אשר מכסה את האמבטיה והיא נראית ממש חדשה.

כיצד לבחור איש מקצוע לתיקון אמבטיה?

כמו בכל תחום יש אנשי מקצוע טובים יותר ופחות טובים. בעידן הזה של חיפוש אנשי מקצוע באינטרנט, תוכלו לגלוש באתרים של כמה בעלי מקצוע ולהתרשם מהם. באתרים שלהם יש גם מידע כיצד הם פועלים ועושים דברים וגם חוות דעת והמלצות על העבודה שלהם. תיקון שבר באמבטיה לא כל אחד יכול לעשות. מדובר על עבודה אומנותית שכן לא מחליפים את כל האמבטיה, צריך רק לתקן את השבר מספיק חזק כדי שהוא לא יעמיק ויישבר שוב, ולהשתמש בחומרי ההדבקה והתיקון המיוחדים במינון הנכון. צריך לדעת לצפות את השבר בחומר ולעשות את זה בצורה כזו, שהוא גם יסתיר את השבר אבל שאף אחד לא יראה שאותה אמבטיה תוקנה.  כדי לבצע תיקון אמבטיה באופן טוב צריך לעבודה נכון ומקצועי באופן יעיל ואיכותי שנותן לאמבטיה פתרון אופטימלי ומקיף.

טיפים נוספים שאסור לפספס

הלבשת אמבטיה - איך ומתי?

הלבשת אמבטיה - איך ומתי?

כאשר יש בלאי באמבטיה שלכם. יש קילוף, או קורוזיה או חלודה כמו שקורה למשל באמבטיות פח או ברזל. או שהציפוי…
צביעת אמבטיה- כמו חדשה!

צביעת אמבטיה- כמו חדשה!

אחד המקומות שנרצה לשמור עליהם תמיד באסתטיקה גבוהה והיגיינה נוצצת היא האמבטיה. אף אחד לא רוצה להיכנס ולהתרחץ באמבטיה ישנה,…
תיקון ג'קוזי ביתי - מה זה אומר

תיקון ג'קוזי ביתי - מה זה אומר

הרבה מאוד אנשים נהנים מטבילה בג'קוזי. אם בעבר היו מתקני ג'קוזי רק בבתי עשירים או בבתי ספא, צימרים או מלונות,…
אגנית למקלחון- אין תחליף לאיכות

אגנית למקלחון- אין תחליף לאיכות

היום זה ידוע כי ברוב הבתים יש בעצם מקלחונים ולא חדרי אמבטיה, אשר משמשים בעיקר בבתים עם ילדים. מקלחון בעצם…
חיפוי אמבטיה - טרנדים 2020

חיפוי אמבטיה - טרנדים 2020

מדי שנה אנו מודעים באמצעות תערוכות ותחזיות עולמיות, על המגמות החדשות בעיצוב הבית. כאשר מדברים על חיפוי אמבטיה, אלה הן…
ציפוי אמבטיה מחיר

ציפוי אמבטיה מחיר

ציפוי אמבטיה מחיר לא חייב להיות בשמיים. משום כך יש הבוחרים לא לרכוש אמבטיה חדשה במקרה שיש בה בלאי אלא…