בס״ד

 – בשם השם נעשה ונצליח

4.9
5/5

תיקון שבר באמבטיה- מי יודע לתקן?

דף הבית / תיקון שבר באמבטיה- מי יודע לתקן?
תיקון שבר באמבטיה

אם חלילה נפל חפץ כבד על האמבטיה שלכם ו"פצע" אותה והשאיר שבר, או שהרכיבו לכם אמבטיה אקרילית בלי תמיכה בצדדים ובקרקעית, ולכן היא עלולה להישבר, מיהו איש המקצוע שיכול לעזור לכם להתגבר על הבעיה?

אם כך, בכל התחום של חידוש ושיפוץ אמבטיות יש אנשי מקצוע אשר יודעים בדיוק כיצד לשפץ ולתקן שבר באמבטיה. אבל לפני כן בואו נבין מה זה אמבטיות ממה הם עשויות, ואיך עושים תיקון שבר באמבטיה?

עולם האמבטיות נחלק לשלושה סוגים בהתאם לחומר ממנו עשויה האמבטיה. יש אמבטיות יציקה, אמבטיות אקריליות ואמבטיות פח. אמבטיות יצירה הן האמבטיות הכי ישנות שכמעט ולא קיימות היום ונעלמו יחד עם כל הבתים הישנים. מדובר על האמבטיות שהיו בכל הבתים בשנות החמישים. הן היו עשויות מברזל יצוק בעובי של למעלה מ- 1.5 ס"מ ומצופות אמייל. 

סוג האמבטיות הנוסף הן אמבטיות מפח שהיו יותר קלות ויש עדיין כאלה. הן לא כבדות כמו האמבטיות היצוקות ועשויות מפח דק שעוביו עד 1 מ"מ ומצופות בשכבת אמייל דקה. החיסרון של האמבטיות האלה הוא במקרה של פגיעה בשכבת האמייל, הפח שמתחת לאמייל נחשף למים ואז נוצרת חלודה. זה קורה בעיקר באזורים סביב פתחי יציאת המים ובקנטים. 

בשנים האחרונות רוב האמבטיות עשויות מחומרים פולימריים ונקראות אמבטיות אקריליות.

אמבטיה אקרילית עם שבר באמצע

אמבטיה אקרילית עשויה מחומר שנקרא אקריל. מייצרים אותה בשיטה שנקראת ואקום פורמינג. משתמשים בפלטה של חומר אקרילי ויוצרים ממנו תבנית שהצורה שלה בדיוק כמו הצורה של האמבטיה. את החלק התחתון מחזקים בשכבת פיברגלאס בעובי של 1 ס"מ.  אם למשל נוצר שבר באמבטיה אקרילית, מזמינים איש מקצוע שעושה תיקון שבר באמבטיה.

הרבה פעמים מסביר איש מקצוע, נוצר שבר באמבטיה אקרילית בגלל הרכבה לא נכונה. או הרכבה בלי מסגרת מסביב ותמיכה בחלק התחתון. את השבר יתקן המומחה בשימוש עם חומרים כמו פוליאסטר ופיברגלאס ולאחר התיקון יש לבצע ציפוי חדש לאמבטיה והיא תיראה כמו חדשה. 

התיקון נעשה באמצעות ליטוש במקום השבר, על המיקום מדביקים שכבות של חומרים, עד שנוצר מרקם אחיד. התיקון יכול לארוך בין שעתיים לשלוש שעות ואחרי הציפוי אף אחד לא ינחש שהיה בה שבר. 

תיקון כזה מחזיק מעמד שנים רבות, הוא נעשה מחומרים הדומים לחומר הבסיס של האמבטיה האקרילית ולכן מחזיק מעמד.  

תיקון שבר חוסך לכם הלבשת אמבטיה חדשה 

כאשר מדובר בכל תיקון שבר באמבטיה מפח למשל או בכל תיקון נקודתי אחר, ברור הוא שכל תיקון חוסך כסף של הלבשת אמבטיה. כך אין צורך לפרק את האמבטיה הישנה ולהתקין את החדשה וזה לא רק עניין כלכלי אלא גם כרוך במעט שעות תיקון וציפוי האמבטיה לעומת הרבה שעות של פירוק והלבשה של אמבטיה חדשה. 

שבר או בעיה באמבטיה מפח, דורש תיקון מידי שאם לא כן, החלודה תמשיך ותתפשט והאמבטיה לא תהיה ראויה לשימוש. כל תיקון באמבטיה אם זה חלודה למשל יכול לארוך לכל הפחות שעה. זה דורש ליטוש מקום התיקון וציפוי בחומרים מסוימים. מי שירצה יוכל גם לעשות ציפוי לאמבטיה והיא תיראה חדשה לגמרי. 

התיקון המושלם הוא זה, שאינו משאיר סימנים ואף אחד לא מנחש שאכן היה שבר באמבטיה או כל בעיה אחרת. מי שממש רוצה להסתיר עקבות עושה ציפוי מחדש. מדובר על חומר אקרילי אשר מכסה את האמבטיה והיא נראית ממש חדשה.

כיצד לבחור איש מקצוע לתיקון אמבטיה?

כמו בכל תחום יש אנשי מקצוע טובים יותר ופחות טובים. בעידן הזה של חיפוש אנשי מקצוע באינטרנט, תוכלו לגלוש באתרים של כמה בעלי מקצוע ולהתרשם מהם. באתרים שלהם יש גם מידע כיצד הם פועלים ועושים דברים וגם חוות דעת והמלצות על העבודה שלהם. תיקון שבר באמבטיה לא כל אחד יכול לעשות. מדובר על עבודה אומנותית שכן לא מחליפים את כל האמבטיה, צריך רק לתקן את השבר מספיק חזק כדי שהוא לא יעמיק ויישבר שוב, ולהשתמש בחומרי ההדבקה והתיקון המיוחדים במינון הנכון. צריך לדעת לצפות את השבר בחומר ולעשות את זה בצורה כזו, שהוא גם יסתיר את השבר אבל שאף אחד לא יראה שאותה אמבטיה תוקנה.  כדי לבצע תיקון אמבטיה באופן טוב צריך לעבודה נכון ומקצועי באופן יעיל ואיכותי שנותן לאמבטיה פתרון אופטימלי ומקיף.

טיפים נוספים שאסור לפספס

חידוש שיש מטבח

חידוש שיש מטבח

שיש המטבח הוא אחד המשטחים הגדולים והבולטים בבית. המטבח הוא לב הבית ובתור שכזה, מן הראוי לתת לו את המראה…
חידוש כיור - איך עושים את זה?

חידוש כיור - איך עושים את זה?

בתים ישנים בישראל, כאלה שנבנו מסוף שנות הארבעים של המאה העשרים ועד שנות התשעים של המאה הקודמת, מאופיינים, בין היתר,…
ציפוי כיור בהתאמה אישית

ציפוי כיור בהתאמה אישית

כיורים ישנים יכולים להיראות נורא. אחרי כמה שנים הם מתחילים להישבר או להיסדק, מופיעים עליהם כתמים שאינם ניתנים להסרה וכבר…
צביעת שיש מטבח

צביעת שיש מטבח

שיפוץ מטבח קיים יכול לשדרג את הבית פלאים. אבל בכל זאת מדובר על עבודה מורכבת ויקרה, שיכולה להסתכם בערות ואף…
ציפוי שיש מטבח - מראה חדש במחיר חסכוני

ציפוי שיש מטבח - מראה חדש במחיר חסכוני

השיש במטבח שלכם אולי נראה מדהים כשהוא היה חדש, אבל עכשיו, אחרי שנים של שימוש אינטנסיבי, הוא שבור ה ושם,…
הלבשת אמבטיה מחיר – כל מה שאתם מוכרחים לדעת!

הלבשת אמבטיה מחיר – כל מה שאתם מוכרחים לדעת!

היכן אתם יכולים להירגע לאחר יום עמוס וגדוש אירועים? ניחשתם נכון באמבטיה! הרי מה יכול להיות מהנה יותר מאשר להיכנס…
Call Now Button